Za 5 minut dvanáct
29.04.2011 13:06:37
I v této hektické a euforické době jsme nezaháleli. V několika rozhovorech v Country rádiu, v novinových článcích, ale i v samotných odpovědích na maily a telefonáty, jsme posluchačům slíbili, že uděláme všechno pro to, abychm stihli ještě do konce roku vydat naše první autorské CD. Značná odezva na naše úspěchy v rádiu a na vítěznou písničku nám ani nedávala možnost, tomuto slibu nedostát!
Koncem srpna 2010 jsme konečně uzavřeli všechna jednání s majitelem studia Dimenze Jardou Trejbalem, se zvukařem rendou Caisem a hlavně s naším Generálním spozorem, díky němuž mohlo CD vzniknout. Tím byl a doufáme, že bude i nadále, pan Ing. Vladimír Dráb, majitel společnosti Autodráb a starosta obce Braškov.
Jeho jednání bylo neskutečně pružné, profesionální a velkorysé! Jsme mu za to velmi vděční a ještě jednou moc děkujeme za skvělou spolupráci!
Díky tomu jsme mohli zahájit samotné natáčení. Ani to nebylo lehké a neobešlo se bez drobných problémů, ať už časových nebo technických. Jak známo Renda Cais je především zvukařem legendarních Hop Trop a jejich časté vystupování nám často nabouralo plány k četnějším frekvencím ve studiu.
Nastaly problémy i s našimi nástroji. Ne všechny odpovídaly přísným kritériím, především v ladění a tehdy nám velice pomohl náš kamarád Láďa Huberťák Kučera zapůjčením vlastních kytar, které jsme v několika skladbách použili. I jemu velký dík.
CD jsme nakonec koncem listopadu dokončili a stihli vydat vlastním nákladem. Přesto, že jsme pracovali pod velkým tlakem, především časovým - chtěli jsme, aby se na trhu objevilo před Vánoci, přesto, že nikdo z nás nemá příliš bohaté zkušenosti ze studií a ani nejsme profesionální hudebníci a všichni máme spoustu starostí v osobním životě, myslíme si, že se nemáme za co stydět.
O tom svědčí i veskrze pozivní ohlasy, které nám dělají radost a povzbuzují do další práce a tvorby..

 

 

 

home zpět nahoru

© 2010 GLADLY S.W. All rights reserved,  Graphics Design - Milan Procházka, Webmaster - Petr Braun